Dom Aktualności

Chiny, Myanmar ślubują dalsze promowanie więzi, współpracy

dobra jakość Prime Mover Truck na sprzedaż
Ufamy SHMC za jego stabilną jakość i doskonałą obsługę. Będzie utrzymywać długoterminową współpracę z SHMC.

—— Pauline

Kiedy wybierasz partnerów, zwiększasz prawdopodobieństwo sukcesu. Dlatego wybieramy SHMC. Dzięki!

—— Keleman

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Chiny, Myanmar ślubują dalsze promowanie więzi, współpracy

Chiny, Myanmar ślubują dalsze promowanie więzi, współpracy
Radca stanu w Birmie i minister spraw zagranicznych Aung San Suu Kyi oraz wizytujący minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi spotkają się na rozmowach w Nay Pyi Taw, Myanmar, 19 listopada 2017 r.

NAY PYI TAW - Chiny i Birma w niedzielę obiecały dalszą promocję ich stosunków dwustronnych i pogłębienie pragmatycznej współpracy.

Zobowiązanie to miało miejsce podczas rozmów, które odbyły się tutaj między radcą stanu Myanmar a ministrem spraw zagranicznych Aung San Suu Kyi oraz wizytą chińskiego ministra spraw zagranicznych Wang Yi.

Wang powiedział, że Chiny uważają Mjanmę za ważnego partnera we wspólnym opracowywaniu proponowanej przez Chiny inicjatywy Belt and Road, zauważając, że Chiny i Myanmar mają oczywistą komplementarność.

Powiedział, że Chiny są gotowe do pracy nad korytarzem gospodarczym między tymi dwoma krajami, zgodnie z narodowym planem rozwoju Mjanmy i jego faktycznymi potrzebami, w celu dalszego wzmocnienia wszechstronnego partnerstwa strategicznego w zakresie współpracy między Chinami a Mjanmą i pogłębienia dwustronnej pragmatycznej współpracy.

Podczas rozmów chiński minister podkreślił, że Chiny i Myanmar, połączone górami i rzekami, są sąsiadami z „paukphaw” („braterskim” w języku Myanmar), przyjaźń i Chiny zdecydowanie popierają Suu Kyi w rządzeniu krajem zgodnie z wolą ludu Myanmaru.

Chiny zdecydowanie popierają również Birmę w jej wysiłkach na rzecz utrzymania suwerenności, niezależności, bezpieczeństwa i godności kraju, a także w dążeniu do realizacji pojednania narodowego, powiedział.

Wang wyraził nadzieję, że odpowiednie partie w Myanmarze podążą za duchem „Panglong” i szybko zrealizują długotrwały pokój dzięki przyjaznym konsultacjom.

Suu Kyi ze swej strony powiedziała, że ​​tym, czego najbardziej potrzebują Myanmaranie, jest pokój, stabilność i rozwój, podkreślając, że dla Myanmaru niezwykle ważne jest współdziałanie z Chinami w celu realizacji tych celów.

Wyraziła uznanie dla propozycji Chin dotyczącej budowy korytarza gospodarczego Chiny-Birma, mówiąc, że inicjatywa ta jest bardzo zgodna z krajowym planem rozwoju Birmy.

Suu Kyi powiedział, że uczestnicząc w budynku korytarza, Myanmar ma nadzieję na współpracę z Chinami w takich priorytetowych obszarach, jak transport i energia elektryczna. Są to dwa sektory stojące w obliczu problemów, które wymagają pilnych działań w kraju - dodała.

Myanmar chciałaby rozwinąć synergię z Chinami w sprawie propozycji budowy korytarza gospodarczego we wczesnym terminie.

Jeśli chodzi o kwestię stanu Arakan, Wang Yi powiedział podczas rozmów, że jest on złożony i może być właściwie rozwiązany tylko przez Mjanmę i Bangladesz poprzez przyjazne konsultacje.

Wezwał społeczność międzynarodową do stworzenia niezbędnych warunków i warunków sprzyjających rozwiązaniu problemu.

Według Wanga Chiny zaproponowały trójfazowe rozwiązanie, które pomoże rozwiązać ten problem.

Suu Kyi powiedział, że Myanmar ceni zrozumienie dla kraju, który Chiny wyraziły w kwestii stanu Arakan, i zgadza się na zaproponowane w Chinach rozwiązanie trójfazowe.

Państwowy doradca w Birmie miał nadzieję, że Chiny nadal odgrywają ważną rolę w dążeniu do szybkiego uregulowania kwestii stanu Arakan.

Po rozmowach Wang Yi i Suu Kyi wzięli udział w ceremonii wymiany umów oraz ceremonii odsłonięcia chińskiego centrum kultury.

Pub Czas : 2017-11-20 10:01:24 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
SINO VEHICLE &EQUIPMENT COMPANY LTD

Osoba kontaktowa: Mrs. DORIN YANG

Tel: 86-531-81788461

Faks: 86-531-87517993

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)